Tesla Vertical Style Android Car Radio for Ford F150 2009-2013 PX6
$729.99 Original price was: $729.99.$649.99Current price is: $649.99.
12.1″ Android 8.1 Car Multimedia Player For Ford F150 Car GPS Navigation Car Radio Stereo Ram 4G Rom 32G Vertical Unit
Car audio player with android system Built-in wifi Auto Loading Player compatible with MP3 / MP4/MP5/WMA/MPEG/MKV/FLAC USB port Electronic skip protection Digital clock Auto save & auto resume asjusted para,eter & position FM pll tuning radio with 30 preset stations transmission Blurtooth hand free function & Bluetooth music Dynamic graphic user interfaces Multi-language on screen display support multi subtitles, multi-audio, multi-angles volume,bass,treble,fader control Eq curves: pop, rock& more AUX imput 52 watts x 4 maximum power output Multi-function remote control Steering wheel control from & back sight camera input 2 chnnels RCA audio output Built- in GPS & MAP






FAQ
| Brand Name | Aotsr |
|---|---|
| Display Size | 12" |
| Resolution | 1024*600 |
| OSD Language | Chinese (Simplified),English,Norwegian,Arabic,Latin,Spanish,French,Czech,Greek,Hungarian,Romanian,Bulgarian,Finnish,Dutch,Slovak,Japanese,Turkish,Russian,Maltese,Malay,Ukrainian,Lithuanian,Icelandic,Slovenian,Hebrew,Filipino,German,Irish,Korean,Indonesia,Italian,Portuguese,Chinese (Traditional),Danish,Thai |
| Digital Media Format | WMA,Mp4,Mp3,JPEG |
| ROM | 32G |
| Max External Memory | 64GB |
| Model Name | For Ford F150 2009-2014 |
| Item Size | 12.1 Inch |
| Item Weight | 5kg |
| Material Type | ABS |
| Voltage | 12V |
| Out Power | 4*45W |
| Operating System | Android |
| Special Feature | Built-In Speaker/Microphone,Wifi Function,Support 3G Network,Support Steering Wheel Control,Support Can-Bus |
| Interface | RCA |
| RAM | 4G |
| Din | Double Din |
| TF/Micro SD Slot | 2 |
| For Vehicle Brands/Model | ford |
| Ford Model | Explorer |
| Explorer-Year | 2011,2012,2013,2014,2015,2016 |
| for Ford F150 2009-2013 | for Ford F150 2009-2013 |
| 12.1 inch Screen | IPS Screen Capacitive HD 1024X600 |
| Steering wheel control | Support |
| Apple car play | Support |
| Special Features | Bluetooth,Built-in GPS,MP3 Players,Radio Tuner,touch screen |
| 1 DIN Android 8.1 Car Radio | 1 DIN Android 8.1 Car Radio for Ford F150 |










Reviews
There are no reviews yet.