Tesla Vertical Style Android Car Radio for Lexus GS Series 2004-2011 PX6 4GB
$831.99 – $890.99Price range: $831.99 through $890.99
Availability:
In Stock
Supper Tesla style 12.1″ Inch Latest Android HD Capacitive Screen Car Multimedia No DVD Player Radio GPS Navigation radio tape recorder
For Lexus GS GS200 GS300 G350 GS460 GS450 2004-2011
Pure android 8.1 OS 4GB RAM,it can be compatible with Google
Video format:Support HD 1080P /4K ISP Screen
built in carplay
Screen Resolution:1920*1020 or higher, Capacitive 5 Points Multi-Touch, with Dual Zone function
Bluetooth 5.0 Hand-free phone call Synchronize contact list
Built-in WIFI function (Use hotspot from your smartphone to connect internet)
Built-in Google Play Store app,download the application you want.
RAM: DDR3 4GB , Support external 32GB flash memory
Built-in GPS Off-line Map, and Support Online Map,support Google map.
Audio output 4*50W, EQ: 9 Equalizers for Sound
Radio Chip NXP6686, AM / FM with RDS
Support AUX-IN Audio, With 2 USB ports
Support Steering Wheel Control
Certification: CE FCC RoHs
Voltage: DC12V-14V
OSD Language: English / Russian / French / German / Spanish / Italian / Arabic / Portuguese / Turkish / Thai / Polish / Hebrew all 53 language














| Brand Name | ZWNAV |
|---|---|
| Din | Double Din |
| TF/Micro SD Slot | 2 |
| Resolution | 1920*1080 |
| Item Size | 12.1 INCH IPS |
| Max External Memory | 64GB |
| Display Size | 12" |
| Out Power | 4*60W |
| ROM | 32G |
| Model Name | ZW-LGS300 |
| Interface | RCA |
| Operating System | Android |
| Digital Media Format | JPEG |
| RAM | 4G |
| Item Weight | 5kg |
| Special Features | Mobile Phone |
| Material Type | ABS |
| OSD Language | Swedish |
| Special Feature | Support Can-Bus |
| For Vehicle Brands/Model | Lexus |
| Lexus Model | GS300 |
| GS300-Year | 2005 |
| Voltage | 12V |
| Fit for Lexus GS | Lexus GS200 GS300 GS460 GS450 GS350 2004-2011 |
| OS PX6 Android 8.1 | Android 8 PX5 32GB ROM/64GB ROM |
| Momery | 64GB/32GB radio tape recorder |
| Screen size | 12.1 inch IPS screen headunit |
| Steering wheel function | still work after install |
| WIFI/4G | built in WIFI/support 4G |
| App install | support,Google playstore |
| radio RDS | support radio FM autostereo |
| Auto/Manual Air air condition | opreate on the screen |
| special function | Lexus GS200 GS300 GS460 GS450 GS350 2004-2011 |
Be the first to review “Tesla Vertical Style Android Car Radio for Lexus GS Series 2004-2011 PX6 4GB” Cancel reply









Reviews
There are no reviews yet.