Tesla Horizontal Style Android Car Radio for Audi A6 2005-2009
$648.99
99 in stock
Audi A6 Android Multimedia Navigation DVD Player
Compatible Car Model : A6
Released Year : 2005-2009
OEM Display Size : 8.8”
This OEM player compatible your basic model without Navi System
Items Specifications
System: Android 7.1
CPU: AC8227(quad core Cortenx A9) 1G frequency
RAM: 2 GB
Flash: 32GB
Resolution: 1280×480 Multilingual:simpleChinese,traditional Chinese,English,Japanese,German,French,Spanish,Russian,Portuguese,Hebrew Bluetooth:bluetooth call,bluetooth music synchronous address book Image processing:Hardware decoding,OPENGL, ES, 3D graphic accelerated Picture format:BMP,JPEG,GIF,PNG,etc. Audio format:MP3,WMA,APE,FLAC,AAC,etc. Video format:MP4,AVI,WMV,RMVB,FLV,MKV,MOV,TS,1080P playback Storage expansion:Maximum to 64GB U disk,32GB TF and 1TB harddisk,1xUSB 2.0,1xSD OTG:Audio,video,TV,USB input and output supported.offline voice control available. Mirror link:both Android and iOS system supported (wifi and cable mode),mutual control. Audio amplifier:DSP effect,EQ control. Features: ■ Android quad core Cortenx A9 ■ 1280×480 ultra clear IPS capative screen ■ Original UI style interface(original car function reserved) ■ Full view anti-glare,anti blu-ray nano-optical technology(Transmittance up to 96%) ■ Built-in Wifi ■ Online lossless music/HD video playback ■ Real-time traffic ■ 1:1 original Luxury-equiped style,original sound effect reserved ■ High speed CAN input,perfect match with original CAN system ■ 2.0 USB lossless music/1080P ultra clear video playback ■ Blind spot monitoring,FCWS supported ■ Reverse video+Reverse trajectory+radar display on the same screen ■ Touchable DVR and 360 Panorama Camera supported ■ Mirror link and mutual control supported ■ HD VGA signal input.












| Weight | 5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 21 × 15 in |
| For Vehicle Brands/Model | Audi |
| Digital Media Format | JPEG,WMA,DVD-R/RW,Video CD,CD,Mp3,Mp4 |
| Special Features | MP3 Players,Mobile Phone,FM Transmitter,Built-in GPS,Bluetooth,CD Player,Touch Screen |
| ROM | 32G |
| OSD Language | French,Hebrew,Italian,Japanese,Chinese (Traditional),English,Chinese (Simplified) |
| Voltage | 12V |
| Special Feature | Support 4G Network,Built-In Speaker/Microphone,Support 3G Network,Wifi Function,Support Steering Wheel Control,Support Can-Bus |
| Interface | AUX+USB |
| RAM | 2g |
| Resolution | 1280*480 |
| Din | One Din |
| Brand Name | MERRYWAY |
| Item Size | 34*21*14 |
| Model Name | 9802A |
| Item Weight | 3.5kg |
| Max External Memory | 64GB |
| Operating System | Android 7.1 |
| Material Type | ABS+metal |
| Display Size | 8.8'' |










Reviews
There are no reviews yet.