Tesla Vertical Style Android Car Radio for Chevrolet Camaro 2009-15
$899.99
Availability:
In Stock
- Android 9.0 Fastboot
- 10″ TFT Touch Screen Monitor for Car
- Screen resolution: 1920×1080
- Screen: original capacitive multi-touch screen
- OS : Android system
- CPU : PX6 Cortex A9 Six -core
- RAM : SAMSUNG DDR3 4GB
- Flash : 32GB
- Built in WIFI
- Go to Internet by personal hotspot or Wifi signal
- Perfect support Air conditioning information
- Perfect read car rotating speed, running speed and car door info
- Perfect support original parking sensor and camera(if the car has)
- Perfect support Steering wheel control
- Support Picture in Picture(PIP) function, two images can be in one screen
- User can change the display up or down
- Built-in Bluetooth for mobile hands-free(include phone list, call list, received call,
- unreceived call, missed call)
- Bluetooth music with music spectrum
- Built in GPS function, Support online GPS map and offline GPS map
- Radio receiving: FM/AM can be stored 30 stations. RDS is available
- With 2 Back USB port, Support USB disc and hard disk drive
- Support mirror link function, the screen of smart phone can cast on car dvd
- Support RCA rearview camera, RCA DVR and RCA Video input
- Video: MP4,H.264,WMV,AVI,RM/RMVB,VOB, 1080p video and more
- Audio: MP3,WMA,WAV and more
- Can separately set Volumes of the music/video, Notifications and alarms
- Adjustable two model backlight: day and night
- Maximal power: 4X50W maximum power output
- with EQ balanced audio processing technology and 5.1 DSP Audio
92 in stock
- Android 9.0 Fastboot
- 10″ TFT Touch Screen Monitor for Car
- Screen resolution: 1920×1080
- Screen: original capacitive multi-touch screen
- OS : Android system
- CPU : PX6 Cortex A9 Six -core
- RAM : SAMSUNG DDR3 4GB
- Flash : 32GB
- Built in WIFI
- Go to Internet by personal hotspot or Wifi signal
- Perfect support Air conditioning information
- Perfect read car rotating speed, running speed and car door info
- Perfect support original parking sensor and camera(if the car has)
- Perfect support Steering wheel control
- Support Picture in Picture(PIP) function, two images can be in one screen
- User can change the display up or down
- Built-in Bluetooth for mobile hands-free(include phone list, call list, received call,
- unreceived call, missed call)
- Bluetooth music with music spectrum
- Built in GPS function, Support online GPS map and offline GPS map
- Radio receiving: FM/AM can be stored 30 stations. RDS is available
- With 2 Back USB port, Support USB disc and hard disk drive
- Support mirror link function, the screen of smart phone can cast on car dvd
- Support RCA rearview camera, RCA DVR and RCA Video input
- Video: MP4,H.264,WMV,AVI,RM/RMVB,VOB, 1080p video and more
- Audio: MP3,WMA,WAV and more
- Can separately set Volumes of the music/video, Notifications and alarms
- Adjustable two model backlight: day and night
- Maximal power: 4X50W maximum power output
- with EQ balanced audio processing technology and 5.1 DSP Audio
| Brand Name | ZJCGO |
|---|---|
| Din | Double Din |
| TF/Micro SD Slot | 2 |
| Resolution | 1024*600 |
| Item Size | 8.0 inch |
| Model Name | Camaro |
| Interface | Original car host plug |
| Operating System | Android 8.0 |
| Digital Media Format | JPEG |
| Max External Memory | 128G |
| RAM | 2g |
| Item Weight | 3kg |
| Special Features | TV |
| Material Type | Metal add plastic |
| Display Size | 8" |
| Out Power | 12V |
| OSD Language | Vietnamese |
| Special Feature | Support Can-Bus |
| For Vehicle Brands/Model | Chevrolet |
| Chevrolet Model | Camaro |
| Camaro-Year | 2015 |
| Voltage | 12V |
| ROM | 32G |
Be the first to review “Tesla Vertical Style Android Car Radio for Chevrolet Camaro 2009-15” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.