Tesla Vertical Style Android Car Radio for For Lexus LS 430 460 PX6 4GB
$999.99 Original price was: $999.99.$799.99Current price is: $799.99.
Android 8.1 Tesla style 4GRAM Car GPS Navigation car No DVD Player For Lexus LS460 /LS600 Radio tape recorder auto head unit multimedia
Produce Information
1.Pure android 8.1 OS ,it can be compatible with Google
2.Video format:Support HD 1080P /4K ISP Screen
3.Built-in WIFI function (Use hotspot from your smartphone to connect internet)
4.Built-in Google Play Store app,download the application you want.
5.RAM: DDR3 4GB , Support external 32GB flash memory
6.Built-in GPS Off-line Map, and Support Online Map,support Google map.
7.Audio output 4*50W, EQ: 9 Equalizers for Sound
Radio Chip NXP6686, AM / FM with RDS
8.Support AUX-IN Audio, With 2 USB ports
9.OSD Language: English / Russian / French / German / Spanish / Italian / Arabic / Portuguese / Turkish / Thai / Polish / Hebrew all 53 language
| Brand Name | asvegen |
|---|---|
| Resolution | 1024*680 |
| OSD Language | Chinese (Simplified),Chinese (Traditional),Arabic,Icelandic,Polish,Danish,German,Russian,French,Filipino,Finnish,Korean,Dutch,Lithuanian,Malay,Portuguese,Japanese,Swedish,Thai,Turkish,Ukrainian,Greek,Spanish,Italian,Hindi,English,Vietnamese |
| Digital Media Format | Mp3,Mp4,WMA,JPEG |
| Special Features | Bluetooth,Built-in GPS,Mobile Phone,Touch Screen |
| ROM | 32G |
| Max External Memory | 32G |
| Model Name | For Lexus LS460 / LS600 |
| Item Size | N/V |
| Item Weight | 5kg |
| Material Type | ABS |
| Voltage | 12V |
| Out Power | 4*45W |
| Operating System | Android 8.1 |
| Special Feature | Built-In Speaker/Microphone,Wifi Function,Support Steering Wheel Control,Support 3G Network,Support 4G Network,Support Can-Bus |
| Interface | USB |
| RAM | 4G |
| Din | Double Din |
| TF/Micro SD Slot | 0 |
| For Vehicle Brands/Model | Lexus |
| Lexus Model | LS460 |
| LS460-Year | 2007,2008,2009,2010,2011,2012 |











Reviews
There are no reviews yet.